• W oczekiwaniu na werdykt

• Jakiś czas temu w naszej szkole ogłoszony został konkurs plastyczny dla klas 1- 3:”Na początku była miłość- moja rodzina” organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Trzy uczennice- Julia Brodacka, Amelia Gajek oraz Wiktoria Górska zechciały wziąć udział w konkursie i teraz z niecierpilowością czekają na werdykt jury.

• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Z tej okazji nasza cała społeczność szkolna w najbliższy poniedziałek wybierze się  na spacer po Sternalicach  aby pozbierać wszystkie śmieci. Celem akcji szkolnej jest ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan naszej planety ZIEMII. Prosimy uczniów o przyniesienie w poniedziałek do szkoły rękawiczek gumowych.

• Konkurs Recytatorski „Wierszem i Prozą”

• Kolejny raz uczniowie naszej szkoły udowodnili, że chętnie czytają oraz recytują
            poezję i prozę polskich i zagranicznych twórców.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem i w dniach 30 i 31 marca uczniowie mieli okazję zaprezentować swój talent przed społecznością szkolną. Etap pierwszy podzielono na dwie kategorie wiekowe – klasy I-III i klasy IV-VI.

13 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Radłowie odbył się gminny etap
            konkursu.

Klasy I-III reprezentowali: Aleksandra Ligendza, Aleksandra Osadnik, Julia Brodacka, Błażej Wolny, Anna Stanik i Jakub Szczygioł.

Klasy IV – VI reprezentowane były przez Magdalenę Owczarską, Emilię Bednarz, Zuzannę Dutkiewicz, Oliwię Kurpiel, Agnieszkę Gorzałkę, Małgorzatę Urbańską i Julię Pawelczyk.

Wszyscy recytatorzy zaprezentowali się wspaniale, a jedną z dwóch osób, które w tej
            kategorii wiekowej dostały się do finału powiatowego była Małgorzata Urbańska. 24 kwietnia Małgosia wystąpiła na scenie Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie.

Uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy, aby w świecie filmów i gier komputerowych nadal nie zapominali o książkach.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole obchodziliśmy 3 kwietnia. Na znak solidarności z osobami z autyzmem uczniowie ubrali się na niebiesko oraz przygotowali niebieskie serca i odbili niebieskie dłonie.

• II MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE!

• 15.03.2023r. drużyna naszych koszykarek⛹🏼‍♀️ zagrala w półfinale wojewódzkim🏀. Zawody odbyły się w Prudniku. Nasze dziewczyny zajęły II miejsce🏆. GRATULUJEMY 👍🏆⛹🏼‍♀️.

Reprezentacja w składzie:

Julia Preś