• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Z tej okazji nasza cała społeczność szkolna w najbliższy poniedziałek wybierze się  na spacer po Sternalicach  aby pozbierać wszystkie śmieci. Celem akcji szkolnej jest ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan naszej planety ZIEMII. Prosimy uczniów o przyniesienie w poniedziałek do szkoły rękawiczek gumowych.

• Konkurs Recytatorski „Wierszem i Prozą”

• Kolejny raz uczniowie naszej szkoły udowodnili, że chętnie czytają oraz recytują
            poezję i prozę polskich i zagranicznych twórców.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem i w dniach 30 i 31 marca uczniowie mieli okazję zaprezentować swój talent przed społecznością szkolną. Etap pierwszy podzielono na dwie kategorie wiekowe – klasy I-III i klasy IV-VI.

13 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Radłowie odbył się gminny etap
            konkursu.

Klasy I-III reprezentowali: Aleksandra Ligendza, Aleksandra Osadnik, Julia Brodacka, Błażej Wolny, Anna Stanik i Jakub Szczygioł.

Klasy IV – VI reprezentowane były przez Magdalenę Owczarską, Emilię Bednarz, Zuzannę Dutkiewicz, Oliwię Kurpiel, Agnieszkę Gorzałkę, Małgorzatę Urbańską i Julię Pawelczyk.

Wszyscy recytatorzy zaprezentowali się wspaniale, a jedną z dwóch osób, które w tej
            kategorii wiekowej dostały się do finału powiatowego była Małgorzata Urbańska. 24 kwietnia Małgosia wystąpiła na scenie Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie.

Uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy, aby w świecie filmów i gier komputerowych nadal nie zapominali o książkach.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole obchodziliśmy 3 kwietnia. Na znak solidarności z osobami z autyzmem uczniowie ubrali się na niebiesko oraz przygotowali niebieskie serca i odbili niebieskie dłonie.

• II MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE!

• 15.03.2023r. drużyna naszych koszykarek⛹🏼‍♀️ zagrala w półfinale wojewódzkim🏀. Zawody odbyły się w Prudniku. Nasze dziewczyny zajęły II miejsce🏆. GRATULUJEMY 👍🏆⛹🏼‍♀️.

Reprezentacja w składzie:

Julia Preś

Hania Chuć

Natalia Chwałek

Zuzia Książek

Zuzia Szefler

Małgosia Urbańska

Zosia Mencfel

Julia Jaroń

Roksana Włoka

Zuzia Dutkiewicz

Oliwia Kurpiel

Natalia Kaleja

Emilia Bednarz

Agnieszka Gorzałka

Opiekun: Anna Zalwert

• Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa

• Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. 21 marca to nie tylko  pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Zespołu Downa. święto ustanowione w 2005 r.,  a jego celem jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.

• Saint Patrick's Day - Dzień Św. Patryka

• W miniony poniedziałek zazieleniło się w naszej szkole za sprawą Dnia Św. Patryka. Podczas lekcji j. angielskiego uczniowie dowiedzieli się co nieco o historii i tradycjach tego święta.

Św. Patryk jest patronem Irlandii. To on na przykładzie trójlistnej koniczyny wyjaśnił dawnym tamtejszym poganom dogmat o Trójcy Świętej. Legenda głosi, że przepędził on rónież węże z Irlandii choć biolodzy twierdzą, że tak naprawdę nigdy ich tam nie było. Możliwe, że pogańswo zostało w legendzie zobrazowane jako węże.

Symbolem święta jest kolor zielony (pochodzący od zielonych terenów Irlandii i zielonej koniczynki) dlatego tradycyjnie w tym dniu Irlandczycy ubierają się na zielono oraz przypinają symboliczne koniczynki do ubrań.

• KONKURS!

• Podpisane prace plastyczne należy składać do 21.04. 2023 r. do pokoju nauczycielskiego.

• Szanowni Rodzice!

• Szanowni Rodzice,

z uwagi na trwający remont dróg Radłów - Nowe Karmonki przy ul. Dąbrówki oraz w miejscowości Wichrów prosimy o wyrozumiałość w związku z opóznieniami i niedogodnościami wynikającymi z utrudnionego przejazdu autobusu szkolnego. Uprzejmie prosimy, aby dzieci z ul. Dąbrówki od poniedziałku 13 marca br. zbierały się na przystanku przy skrzyżowaniu w Nowych Karmonkach obok posesji nr 70.

Za utrudnienia przepraszamy.

Wójt Gminy Radłów

• Dzień Kobiet w klasie IV

• 8. marca na godz. wychowawczej klasa czwarta obchodziła Dzień Kobiet.
            kl. 4.
            Dziewczynki z kolei zostały obdarowane kwiatkiem oraz małym upominkiem.8. marca na godz. wychowawczej klasa czwarta obchodziła Dzień Kobiet.Chłopcy przygotowali gry, zabawy, zagadki oraz inne konkurencje by wybrać SUPER DZIEWCZYNĘ kl. 4.Mamy przygotowały dla wszystkich mały poczęstunek. Były muffinki czekoladowe i soczek.Dziewczynki z kolei zostały obdarowane kwiatkiem oraz małym upominkiem.

• 7 marca - Dzień Płatków Śniadaniowych

• We wtorek 7 marca obchodziliśmy Dzień Płatków Śniadaniowych.

Angielska nazwa płatków - cereal pochodzi od rzymskiej bogini rolnictwa Ceres.  Święto powstało w Stanach Zjednoczonych, ponieważ to tam zostały wynalezione płatki.

Powszechnie uważa ię, że Amerykanie wymyślili płatki pod koniec XIX wieku ze względu na ich szkodliwą dietę opartą na mięsie. Szacuje się, że połowa Amerykanów zaczyna dzień od miski płatków.

Jednym z celów tego święta jest promowanie wartości odżywczych płatków – przez ponad 100 lat przeszły one długą drogę, by przynosić korzyści konsumentom.W zależności od rodzaju płatków śniadaniowych, dostarczają sporo składników i witamin, choćby węglowodanów, białka, żelaza, wapnia, witamin A,B,C,D,E czy K.Oprócz typowych wartości odżywczych, są one również proste i szybkie w przyrządzeniu. Wystarczy przecież wlać trochę mleka, albo otworzyć jogurt i wsypać zawartość paczki.